Skip to main content

Książeczka spawacza – przewodnik

Książeczka spawacza jest nieodzownym dokumentem dla każdej osoby która prowadzi proces spawania, potwierdzającym zdobyte umiejętności i doświadczenie.

  • ? Książeczka spawacza to dokument potwierdzający Twoje kwalifikacje.
  • ? Tenslab oferuje szkolenia odpowiadające najnowszym normom branżowym.
  • ? Nasze usługi certyfikacji i nadzorów zapewnią ci przewagę na rynku pracy.
  • ? Skontaktuj się z nami, aby nie przegapić możliwości rozwoju.

Książeczka spawacza a certyfikat

Tradycyjna książeczka spawacza, relikt przeszłości przed cyfryzacją, jest obecnie opcjonalna i wydawana za opłatą. Obecnie istnieje wiele niepowiązanych certyfikujących organizacji z własnymi bazami danych i wydawanymi certyfikatami spawalniczymi, które potwierdzają ukończone kursy i egzaminy i mogą być weryfikowane przez pracodawców. Mimo to, utrzymanie ważności kwalifikacji, jak i książeczki, pozostaje kluczowe dla jakości i bezpieczeństwa pracy spawacza.

NrInformacje zawarte w książeczce spawacza
1Szkolenia ukończone i certyfikaty otrzymane
2Egzaminy zgodne z normami EN ISO 9606 i EN ISO 14732
3Przebieg kariery zawodowej 

Posiadanie książeczki spawacza jest świadectwem Twojego profesjonalizmu i zaangażowania w rzemiosło spawalnicze. Tenslab oferuje pomoc w zdobyciu nie tylko samej książeczki, ale również odpowiednich certyfikatów zgodnie z międzynarodowymi standardami. Jeżeli chciałbyś podnieść Swoje kwalifikacje lub nauczyć się nowej metody spawania firma Tenslab również Ci w tym pomożemy.

Ważność książeczki spawacza

Ważność książeczki spawacza jest uzależniona od typu certyfikatu i zwykle wynosi 3 lata, po czym wymagane jest jej odnowienie przez egzamin. Różne sektory, jak petrochemia czy stocznie, mogą wymagać częstszej aktualizacji kwalifikacji. Spawacze muszą dbać o terminowe odnawianie certyfikatów, aby utrzymać standardy jakości i bezpieczeństwa pracy.

Aby certyfikaty zachowała swoją ważność, wymagane są regularne, co 6 miesięcy potwierdzanie aktywności zawodowej przez pracodawcę lub nadzór spawalniczy.

W Tenslab zadbamy o to, byś zawsze był na bieżąco z najnowszymi wymaganiami i technologiami w branży wystarczy na bieżąco obserwować naszą stronę www.

Sprawdź także:  Kwalifikowanie cięcia termicznego według nowego wydania normy PN-EN 1090-2:2018-09

Duplikat książeczki spawacza

Kopia książeczki spawacza może być uzyskana poprzez zwrócenie się do uprawnionych organizacji certyfikujących spawaczy która przeprowadzał pierwszy kurs spawacza w danej metodzie. 

Aby otrzymać duplikat, spawacz musi złożyć odpowiedni wniosek do wybranej instytucji certyfikującej.

Wniosek o wydanie duplikatu powinien zawierać dane osobowe spawacza, takie jak pełne imię i nazwisko, numer pesel, jak również powód potrzeby wydania duplikatu, na przykład zgubienie oryginalnego dokumentu. W pewnych sytuacjach może być wymagane dostarczenie dodatkowych dowodów tożsamości lub kopii oryginalnego wniosku certyfikacyjnego.

Potwierdź swoje umiejętności

Książeczka spawacza to Twoja wizytówka w świecie spawania. W Tenslab pomożemy Ci w jej zdobyciu, utrzymać oraz rozszerzyć. Z naszym udziałem i stworzysz piękną historię swojego zawodu.

Szkolenia i certyfikacje z Tenslab

Z nami zdobędziesz niezbędne kwalifikacje spawalnicze oraz operatora, które pozwolą Ci wyróżnić się na rynku pracy. Uczymy efektywnie, używając różnych metod edukacyjnych, różnorodnych środków przekazu, a w przypadku szkolenia praktycznego używamy maszyn najnowszej generacji. Nasza spawalnia jest przestronna i dobrze wyposażona, wszystko po to, aby zapewnić najwyższy poziom szkolenia, a pracodawcom kompetentnych i samodzielnych pracowników.


TENSLAB

TENSLAB

Tenslab Sp. z o.o. to dynamicznie rozwijająca się grupa, w której skład wchodzą: Laboratorium Wzorcujące, Laboratoria Badawcze (Laboratorium Antykorozyjne i Laboratoria Wytrzymałościowe) oraz Dział Szkoleń, Certyfikacji i Nadzorów.
Tenslab Sp. z o.o. to dynamicznie rozwijająca się grupa, w której skład wchodzą: Laboratorium Wzorcujące, Laboratoria Badawcze (Laboratorium Antykorozyjne i Laboratoria Wytrzymałościowe) oraz Dział Szkoleń, Certyfikacji i Nadzorów.

Sprawdź również:

03.04.2024
Norma ASTM B117 (pełna nazwa: ASTM B117-16 Standard Practice for Operating Salt Spray (Fog) Appar…
03.04.2024
Czym jest przyczepność powłoki ochronnej? Przyczepność określa siłę wiązania powłoki ochro…
03.04.2025
Spoina czołowa stanowi podstawowy rodzaj połączenia spawanego, powstający między czołami łączonych…
03.03.2025
Wymiarowanie spoin stanowi element dokumentacji technicznej, warunkujący prawidłowe wykonanie połąc…