Tenslab na spotkaniu Koła Spawalników SIMP 19.01.2018

 

ulotki simp

W piątek 19.01.2018 odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie Stowaryzszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich SIMP. Część seminaryjno-szkoleniowa  została przeprowadzona w sali konferencyjnej Akwarium przy ul. Czechosłowackiej 3 , przy terenach stoczniowych w Gdyni. Uczestnicy podzielili się m.in. nowymi technikami badań nieniszczących, takimi jak wykorzystanie efektu Barkhausena do określania stanu naprężeń oraz zalety wykorzystania radiografii cyfrowej przez firmę Navitest. W ramach SIMP Tenslab zaprezentował możliwości Laboratorium Wzorcującego, natomiast Labotatorium Wytrzymałościowe prezentowało wyniki badań dotyczących wpływu barw nalotowych a podatność na korozję wżerową.

 

Plan spotkania obejmował warsztaty i prezentacje na następujące tematy:

  1. Zastosowanie nieinwazyjnej metody badań z wykorzystaniem efektu Barkhausena do
    określenia stanu naprężeń w konstrukcjach spawanych – Prowadzący: prof. Bolesław Augustyniak 
  2. Przedstawienie radiografii cyfrowej RT-DR – Prowadzący:  Michał Borkowski
  3. Trawienie i pasywacja stali nierdzewnych w przemyśle - Nowości produktowe firmy Avesta Finishing Chemicals, prowadzący Anders Bornmyr / Paweł Poźniak
  4. Oceny wpływu metody usuwania barw nalotowych ze stali odpornej na korozję na korozyjność stali wysokostopowych – Prowadzący: Mateusz Jurkowski

Jako członek wspierający SIMP, mieliśmy możliwość zaprezentować działalność Laboratorium Wzorcującego w Gdyni. Pracownicy krótko  przedstawili możliwości Laboratorium oraz wyjaśnili jak przebiega wzorcowanie w różnych zakresach wzorcowania. Zaprezentowane zostały działy długości, kąta, ciśnienia, momentu siły, wielkości elektrycznych, temperatury oraz wilgotności. Podczas spotkania można było dowiedzieć się m.in. na jakiej zasadzie wzorcuje się urządzenia do pomiarów wielkości elektrycznych oraz  jak działa komora temperaturowa.

Na cześci seminaryjnej, nasz pracownik Mateusz Jurkowski zaprezentował wyniki badań dotyczących wpływu barw nalotowych a podatności na korozję wżerową stali nierdzewnej 304L. Więcej informacji, wyniki i wnioski z tego badania  zostaną niebawem opublikowane na naszej stronie internetowej.

Ponadto w temacie pasywacji i usuwania barw nalotowych zaprezentowała się firma Avesta Finishing Chemicals. Podczas prezentacji przedstawiane były efekty i dobre praktyki trawienia stali nierdzewnych oraz ich wpływ na estetykę wyrobów stalowych i odporność na korozję.

 http://simp.pl/

http://www.avestafinishing.com/

P1202702
P1202703
P1202710
P1202713
P1202714
P1202736
P1202742

TENSLAB LABORATIRUM WYTRZYMAŁOŚCIOWE
Siedziba Główna:
UL. ŚNIEŻNA 5 , 80-554 Gdańsk
tel. : +48 58 380 86 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oddział Szczecin:
Stocznia Szczecińska
Ul. Antosiewicza 1, 71-642 Szczecin
Tel.: +48 512 248 456
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Laboratorium wzorcujące:
Park Konstruktorów
Ul.Czechosłowacka, 81-336 Gdynia
tel. : +48 58 380 06 44
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 www.tenslab.pl
© ALL RIGHTS RESERVED